Veciye Düzataroğlu

(1984), (Ankara, Türkiye) doğumlu. (Kayseri, Türkiye) de yaşıyor ve çalışıyor. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.2011 yılında “Sanatın Varoluş Sürecinde Bilgi, Belge” adlı tez konusu ile yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Anasanat Dalında tamamladı.

 

2013 yılında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde Araştırma Görevlisi oldu.2018 yılında Sanatta yeterlik programını “Çağdaş sanatta Varoluş Durumu” adlı tezi ile Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Bölümünde tamamladı.

 

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi (2017), Siemens Sanat Sınırlar/Yörüngeler sergisi (2015/16), Uluslararası İnternational İstanbul Bienali (2019) gibi birçok karma etkinliğe katıldı. Çalışmaları T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Genç Sanat: Güncel Proje Yarışması“ kapsamında üç kez ödüle layık görülen sanatçı, Art On İstanbul “Açık Çağrı” yarışmasında birinci seçilerek “Hep daha Fazla Hep Daha Az” (2018) adlı kişisel sergisini gerçekleştirdi.

Lal Serisi

Teknik : Tuval üzeri akrilik boya
Ölçü : 50x70cm
Yapım Yılı : 2019