Mehmet Ali Akdoğan

Sanatçı 1970 yılında Elazığ’da doğdu. İlk kişisel sergisini 19 yaşında Ereğli Halk evinde açtı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü 1995 yılında atölye birincisi olarak Prof. M. Zahit Büyükişleyen atölyesinden mezun oldu. Prof. Hasan Pekmezci özgün baskı atölyesinden öğrenimi süresince baskı teknikleri üzerine eğitim aldı. Bu güne kadar yurt içi ve yurt dışında 28 kişisel sergi açtı. Birçok etkinlik de çalıştaya katılarak yarışmalarda jüri üyesi olarak bulundu.

Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde 1993 yılında çocuklara yönelik ders vermeye başlayan sanatçı, daha sonra Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Liselerine yönelik yıllarca Sanatsal eğitim vermiştir. 2001 yılında Kurucusu olduğu M.E.B. Özel Mehmet Ali Doğan Sanat evini açarak, gençlere eğitim vermeyi özveriyle halen sürdürmektedir.

Tüm yaşamını Sanat’la kurgulayan sanatçı çalışmalarını Ankara’daki özel atölyesinde sürdürmektedir. U.P.S.D. üyesi ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneğinde 2012-2016 yılları arasında iki dönem dernek Başkanlığı yapmıştır. Sanatsal çalışmalarına serbest olarak devam etmektedir.

İSİMSİZ

Teknik : –
Ölçü : –
Yapım Yılı : –