Basın Bülteni

Ekim Geçidi - Disiplinler Arası Karma Sergi

Ekim Geçidi - 2020

Bu sene 19.’ su düzenlenen Ekim Geçidi sergisi sanat severlerle buluşmak için gün sayıyor.

Ekim Geçidi sergileri Gülsün Erbil tarafından 1983 yılında ilk tohumları atılıp  2001 yılında İstanbul Galeri X’de ilk sergisi gerçekleşmiş ve ülkemizin birçok ilinde yüzlerce sanatçının katılımıyla her geçen yıl bir çığ gibi büyümektedir.

 

13. yy. da Mevlâna Celaleddin Rumi’ nin “Gel, gel ne olursan ol, yine gel.” çağrısı ile başladığımız bu yolculuk sanatın her disiplininin Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet için üreten özel, özgür ve özgün sanatçıları tema olmaksızın bir araya getiren karma bir sergidir.

Türkiye’ den ve dünyadan yüzlerce sanatçının katıldığı ve katılmaya devam ettiği Ekim Geçidi sergileri her türlü disiplini kapsayan heykel, resim, enstalasyon, seramik, video, fotoğraf performanslar vs. alanlarında üretmekte olan çağcıl Türk sanatçılarını yurt içinde ve yurt dışında tanıtmayı amaçlıyor.

Ekim Geçidi sergileri bu sene covid-19 tedbirleri nedeni ile internet adresinden kapılarını açacak. Ekim ayında  ziyaretçilerle buluşacak sergimize www.ekimgecidi.com adresinden ulaşabilirsiniz.